O naší škole

Motto: „Kladným pozitivním přístupem k žákům se snažíme posilovat jejich víru ve vlastní schopnosti, sebevědomí a ukazovat jim cesty jejich   osobní realizaceve škole i praktickém životě.“

Naše střední škola se nachází v krásném prostředí Rychlebských hor – čisté ovzduší a nádherná příroda (https://heide.sweb.cz/).

Škola byla zřízena 1. 8. 2008 v rámci příspěvkové organizace Výchovný ústav, střední škola a školní jídelna, Žulová, Komenského 154, zřízené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Žáci mají k dispozici moderně vybavené učebny, interaktivní tabuli, počítače s připojením k internetu, keramickou dílnu, posilovnu, antukové hřiště, minigolf, velký výběr sportovních potřeb, záhony pro pěstování zeleniny a skleník, dřevěný altán a posezení s krbem.

Střední  vzdělávání je zaměřeno hlavně na orientaci v praktickém životě a jednání v běžných životních situacích. K žákům přistupujeme individuálně.

Učební (dvouletý) obor s výučním listem: Provozní služby (69-54-E/01)