29.04.2016 08:50

Festival zájmových uměleckých činností v Soběslavi

(22. – 23. 4. 2016)

Ve dnech 22. – 23. 4. 2016 jsme se již tradičně zúčastnili Festivalu zájmových uměleckých činností, tentokrát v Soběslavi.

V pořadí podruhé na ZUČ odjelo 6 reprezentantů z řad chlapců – Jakub Š., Daniel U., Ladislav A., Daniel O., Jiří T. a Dariusz W. v doprovodu sl. Saskie Rydlové (etopedka), p. Pavla Dzubáka (vychovatele) a p. Lubomíra Jasioka (řidiče).

Chlapci se během celého festivalu zapojili do pěti disciplín – recitace (báseň „Kocourkovští zedníci“), skupinový tanec („Labutí jezero“), sólový zpěv (rap – vlastní tvorba), sborový zpěv (rap – vlastní tvorba) a malá jevištní forma (scénka „Ledové ostří“). Jako doprovodná soutěž probíhala také výtvarná prezentace na chodbách kulturního domu na téma „Recyklace“, kde jsme rovněž měli svoje želízko.

A hned během prvního soutěžního dne jsme sklidili první úspěch: 2. místo v kategorii skupinový tanec. Radost našich chlapců byla obrovská – zvlášť, když obdrželi diplom, nádherný pohár, každý hudební sluchátka, dort a spoustu dalších drobností. Zároveň to byl silný impuls pro snahu a ještě větší nasazení do dalších disciplín.

Druhý den se tedy naši kluci do svých vystoupení vložili opět naplno a odměnou jim bylo další umístění: 3. místo v kategorii malá jevištní forma a 2. místo v kategorii sborový zpěv. V takový úspěch naši chlapci ani nedoufali a na pódiu rozhodně neskrývali své nadšení.

Kromě soutěžních disciplín se naše „delegace“ v Soběslavi zapsala pěkně také v jiné oblasti: při ubytování v internátu kluci objevili odemčenou skříňku s cennostmi, což nahlásili sl. etopedce, která klíče odevzdala správci budovy a nečekanou odměnou pak pro nás byla následně štangle salámu Vysočina, kterou nám správce nechal předat na pódiu.

Navíc se po celou dobu chlapci chovali slušně, v rámci předem stanovených pravidel a vystupovali kamarádsky i vůči jiným dětem z ostatních 21 výchovných ústavů. Mnozí si užili především družbu s dívkami z VÚ Velké Meziříčí, jiní byli naopak rádi, že mohou večer relaxovat u filmu, který byl v kině promítán.

Ubytování bylo zařízeno v bezprostřední blízkosti Kulturního domu Soběslav na internátech, což značně usnadnilo organizaci během přesunů. Strava byla zajištěna přímo v KD Soběslav. Celkově letošní Festival ZUČ v Soběslavi hodnotíme jako dosud nejpovedenější!